www.ford.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

ISO

 
promocje

HOMOLOGACJA VAT

 
Teraz, kupując wybrane modele Forda, masz możliwość odliczenia pełnej wartości podatku VAT.
 
Przekonaj się, jak wspaniale może prezentować się odnowiona flota Twojej firmy!
 
 
Ford Mondeo (wersja 5-osobowa)
 
Dzięki zastosowaniu stylistyki „kinetic Design” nowy Ford Mondeo zachwyci Cię smukłym i dynamicznym nadwoziem, zaskakująco innowacyjną technologią, większą przyjemnością z jazdy i wyższym poziomem bezpieczeństwa. 
 
 

 

 

 
Ford Focus (wersja 4-osobowa)

Pięknie skomponowany Ford Focus został zbudowany tak precyzyjnie, że każda jego część składa się na perfekcyjną całość: od opływowego nadwozia utrzymanego w konwencji stylistycznej "kinetic Design" do eleganckiego i znakomicie wyposażonego wnętrza.
 
 
 

 
 
Ford Galaxy (wersja 5-cio osobowa)
 
Dzięki Fordowi Galaxy przyzwyczaisz się do podróżowania pierwszą klasą. Galaxy zapewnia bowiem komfortowe warunki podróży 5-ciu dorosłym osobom, łącząc luksusowe, obszerne wnętrze z bardzo dobrymi osiągami.
 
 


 
Ford S-Max (wersja 5-cio osobowa)
Nowoczesna stylistyka i prężny wygląd nadwozia wyraźnie odróżniają Forda S-max na tle innych minivanów. Duża wrażliwość kierownicy zapewnia wysoki poziom kontroli nad pojazdem, jakiego można by się spodziewać po sportowym coupé.
 
 
 


  
 
Ford C-Max (wersja 4 osobowa)
 
Smukły, elegancki i dynamiczny samochód, zaprojektowany tak, aby mógł nadążyć za szybkim tempem naszego życia. Ten kompaktowy minivan klasy MAV (Multi-Activity-Vehicle) bardzo szybko znajdzie swoje miejsce w Twojej firmie.
 
 
 
 
 
Ford Kuga (wersja 4-osobowa)
 
Już na etapie projektowania zakwestionowaliśmy wszystkie kanony stylu. Dzięki temu Kuga jest prawdziwie nowatorskim samochodem posiadającym wyszukane i przestronne wnętrze. Dodatkowo inteligentny system napędu na wszystkie koła (AWD) sprawia, że Kuga radzi sobie w każdych warunkach jezdnych.
 
  
  
Podstawowe informacje na temat odliczania podatku VAT od zakupu samochodów osobowych oraz paliwa.
 
1. Przepisy prawne pozwalające na odliczanie podatku VAT przy zakupie samochodów oraz paliwa.
 
Pismo Ministerstwa Finansów z dn. 13.02.2009 r.
 
Zgodnie ze stanowiskiem Ministerstwa Finansów, podatek VAT można odliczyć od samochodów spełniających poniższe warunki:
 
a) homologacja na samochody ciężarowe (N1),
b) ładowność powyżej 500kg.
 
2. Dokumenty potrzebne, aby odliczyć VAT przy zakupie samochodu z homologacją ciężarową.
 
Każdy nabywca takiego samochodu musi posiadać wyciąg ze świadectwa homologacji (N1), który otrzyma od Autoryzowanego Dystrybutora marki Ford w dniu zakupu pojazdu marki Ford, wraz z Kartą Pojazdu. Dokument ten jest potrzebny do zarejestrowania samochodu. Wyciąg należy zachować po dokonaniu rejestracji w Urzędzie Komunikacji, będzie on ponownie potrzebny w celu udokumentowania zakupu pojazdu w Urzędzie Skarbowym.
 
3. Odliczenie podatku VAT od ceny samochodu i paliwa w praktyce.
 
Odliczenia podatku VAT w przypadku zakupu samochodu ciężarowego podatnicy dokonują w taki sam sposób jak w przypadku innych towarów czy usług objętych tym podatkiem, a służących wykonywaniu opodatkowanej działalności gospodarczej.
 
W przypadku kontroli Urzędu Skarbowego podatnik musi posiadać:
 
1. fakturę VAT dotyczącą zakupu samochodu ciężarowego
2. wyciąg ze świadectwa homologacji dla przedmiotowego pojazdu, z zawartą informacją o kategorii homologacyjnej N1 i ładowności pojazdu wyższej niż 500 kg.
 
W przypadku odliczania VAT od paliwa podatnik musi posiadać:
 
1. wymienione powyżej dokumenty dotyczące samochodu
2. prawidłowo wystawione faktury zakupu paliwa ze wskazaniem numeru rejestracyjnego samochodu ciężarowego, którego zakup dotyczy.
 
Jednocześnie prosimy zauważyć, że każde zastosowanie określonych działań powinno być jednostkowo zbadane biorąc w szczególności pod uwagę miejsce, charakter i formę wykonywania działalności gospodarczej przez Klienta. 

 

 

 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player